Ознайомитись детальніше
Запитай у експерта KREISEL
Ринок будівельних матеріалів сьогодні пропонує величезний асортимент продукції. Різноманіття їх видів, призначення та технічних характеристик може спричинити великі питання при виборі. Саме тому надзвичайно важливо вміти правильно "читати" інформацію, яку містить маркування товару.
Компанія КРАЙЗЕЛЬ, яка є визнаним експертом у галузі будівельних матеріалів, приділяє особливу увагу відповідності своєї продукції найвищим стандартам якості та безпеки. Ми розуміємо, наскільки важливо для наших клієнтів – будівельних компаній, прорабів, майстрів – мати повну та правдиву інформацію про товар, який вони обирають для своїх проєктів. Саме тому ми розпочинаємо серію статей з детальним оглядом, як правильно розуміти маркування будівельних матеріалів.
Класифікація і маркування водно-дисперсійних лакофарбові матеріали та системи покриттів для внутрішніх стін і стель визначається стандартом ДСТУ EN 13300:2024, який гармонізований з європейськими нормами.
Стандарт передбачає класифікацію лакофарбових матеріалів за призначенням, хімічним типом зв’язувального та іншими технічними характеристиками, важливими для вибору і експлуатації покриття всередині приміщення.
Цей параметр визначається основним компонентом, що впливає на характеристики покриття, наприклад:
Інші характеристики, які визначені для класифікації покриттів для внутрішніх стін та стель:
Цей параметр визначається за рівнем відбиття світла від поверхні покриття.
Стандарт розрізняє чотири категорії:
Порада від КРАЙЗЕЛЬ:
Блиск впливає на зовнішній вигляд покриття та його здатність приховувати нерівності поверхні. Матова фарба краще маскує дефекти, тоді як глянцева створює ефектний зовнішній вигляд, але може підкреслювати недоліки основи.
Ґрунтується на розмірі найбільших частинок, присутніх у достатній кількості, щоб вплинути на фактуру покриття.
Її здійснюють за такими категоріями:
Цей параметр впливає на фактурність покриття, він важливий при виборі фарб для створення певних декоративних ефектів або для маскування нерівностей поверхні.
Визначає, наскільки фарба стійка до механічного впливу при вологому прибиранні.
Стандарт поділяє фарби на 5 класів стійкості до мокрого стирання:
Фарби 1-го та 2-го класу підходять для приміщень з високими вимогами до гігієни, наприклад: лікарень, кухонь торгово-розважальних центрів, кафе.
Фарби 3-го класу – обирають для житлових і громадських приміщень з помірним експлуатаційним навантаженням,
4-й клас підходить для пофарбування стель і приміщень де потрібне легке вологе прибирання,
5-й клас застосовується у зонах, де вологе прибирання не проводиться.
Цей параметр визначає, наскільки ефективно фарба приховує колір основи при нанесенні певним шаром. Фарби поділяються на 4 класи покривної здатності, які визначаються разом із нормою витрати (м²/л):
Згідно вимог стандарту, виробник обов'язково зазначає, при якій нормі витрати фарби (м²/л) буде досягнуто заявлений клас покривної здатності. Бо одна й та ж фарба може мати різні класи покривності, при нанесенні тонким і товстим шаром.
Практична втрата фарби, зазвичай вказується виробником з розрахунку норми витрати для досягнення 2-го класу покривності. Візуально, гарний результат покриття поверхні досягається, коли фарба на 98-99% приховає колір основи. Проте, треба враховувати, що дана витрата вказана для гладкої непоглинаючої поверхні. На практиці, при розрахунку кількості фарби, треба враховувати шорсткість і поглинаючу здатність основи.
Компанія КРАЙЗЕЛЬ допомагає своїм клієнтам орієнтуватися у світі нормативів та стандартів, надаючи готові системні рішення, що відповідають найвищим стандартам.