Ознайомитись детальніше
Запитай у експерта KREISEL
Якість обробки поверхні залежить від професіоналізму майстра та типу обраної суміші. Штукатурка відрізняється не лише за ціною, а й за призначенням, властивостями, перевагами. Розберемося, навіщо взагалі використовується даний матеріал і чим відрізняються його основні різновиди.
Незалежно від різновиду, штукатурні суміші можуть виконувати такі функції:
• вирівнювання поверхонь;
• збільшення шумо- та теплоізоляційних показників конструкції;
• закладення швів.
Варіантів класифікації штукатурки існує дуже багато, проте найчастіше як основу беруть склад суміші. Відповідно, розрізняють гіпсові, вапняні, цементно-вапняні, цементні штукатурки.
Цементні та цементно-вапняні штукатурки.
З роками склад цементної штукатурки зазнав значних змін. Раніше суміш отримували при замішуванні цементу з піском або вапном, проте поступово з'явилося багато модифікацій цього традиційного складу. Нові цементні розчини мають такі властивості, як пластичність, низьке водопоглинання, покращена адгезія та інші.
Наносити цементну та цементно-вапняну штукатурку можна на цеглу, бетон, газобетон і т. п. Перед початком роботи основу готують: очищають від забруднень та пилу, ґрунтують 301 Ґрунтовкою глибокопроникною, бетоні, гладкі основи покривають 310 Бетонґрунт з кварцовим піском.
Цементні та цементно-вапняні штукатурки використовується як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.
Переваги цементної штукатурки:
• Висока міцність. За цим параметром цементна штукатурка є беззаперечним лідером.
• Висока адгезія.
• Стійкість до вологи. Ця властивість дозволяє використовувати цементну штукатурку при обробці приміщень, в яких може бути підвищена вологість або зовні приміщень.
• Доступна вартість. Як було зазначено раніше, до складу цементних та цементно-вапняних штукатурок KREISEL входять досить доступні компоненти.
Особливості гіпсових штукатурок:
Розчин гіпсової штукатурки виготовляють із сухої суміші, у складі якої не лише гіпсовий порошок, а й різні пластифікатори та модифікуючи компоненти. Наноситься гіпсова штукатурка вручну чи машинним методом.
Гіпсову штукатурку вибирають, коли необхідно:
• провести внутрішнє оздоблення;
• підготувати поверхні під фарбування або поклейку шпалер.
Для зовнішньої обробки дана суміш не підходить, так само як і для використання у приміщеннях з підвищеною вологістю.
Переваги гіпсової штукатурки:
• Відсутність усадки. Це говорить про те, що в процесі застигання штукатурка не тріскатиметься – одна з важливих умов отримання ідеальної поверхні.
• Невелика питома вага. У цій характеристиці приховано відразу кілька переваг. По-перше, невелика вага знижує навантаження на несучі стіни, що сприяє тривалому збереженню їхньої цілісності. По-друге, це дозволяє скоротити витрату суміші.
• Пластичність. При нанесенні гіпсових складів немає необхідності використовувати армуючу сітку — суміш досить в'язка для того, щоб триматися на поверхні, не стікаючи і не деформуючись. В окремих випадках можна наносити штукатурку в кілька шарів.
• Висока швидкість обробки. Три дні – нормальний термін застигання гіпсової штукатурки. Тільки у виняткових випадках цей період може тривати довше (наприклад, якщо суміш була нанесена в кілька шарів, або температура ниже а вологість у приміщенні вище норми).
Компанія "КРАЙЗЕЛЬ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ" виробляє широкий асортимент штукатурок, які можуть задовільнити всі потреби як професійних будівельників, так й домашніх майстрів. Більше інформації про штукатурки KREISEL за посиланням: www.kreisel.ua/produkti/shtukaturni-sumishi-startovi-ta-universalni